Fikirlerin Çalınması...

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

“Fikrimi çalmış olmaları umrumda değil. Umrumda olan, kendilerine ait hiçbir fikirlerinin olmaması.”

Nikola Tesla

 

Tesla'nın harika bir şekilde ifade ettiği sorun, 21. yüzyılda da halen süregelmekte olan bir sorun. İnsanlar, yüzsüz bir şekilde birbirlerinden çaldıkları fikirlerle prim yapmaya veya bir yerlere gelmeye çalışıyorlar. Fikir üreten için bu ufak bir rahatsızlık olsa da, asıl üzücü olan bu kişilerin kendilerine ait, kendi kendilerine üretebilecekleri bir fikirlerinin dahi olmaması. İnsanlık adına, düşünemeyen bir insandan daha üzücü bir şey olabilir mi? Milyarlarca yıllık evrim sonucunda, yeryüzündeki en iri beyinli, en zeki türün üyesi ol; ancak ömrün boyunca tek bir özgün fikir üretemeden yaşa, öl, git.

Çok üzücü...

Galaksimizin ''Şehir Merkezi''...

Evren'de Sadece Bizim Olmamız ve Yer İsrafı

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim