Evrim Ağacı'nı Büyütün!

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Google Chrome tarayıcınızı kullanarak çok kolay bir şekilde, Evrim Ağacı'nın daha da fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Yapmanız gereken gerçekten çok basit ve sadece 4 kısa adımdan oluşuyor. Görsellerle anlatalım:

 

1) Chrome'da Evrim Ağacı sayfasını açın ve sonra "Arkadaşlarını Bu Sayfayı Beğenmeye Davet Et" kısmında "Tümünü Gör" bağlantısına tıklayın. Dikkat edecek olursanız, eski Facebook tasarımlarının aksine seçebileceğiniz kutucuklar çıkmayacak, tek tek tıklamayı gerektiren davet tuşları çıkacak.

 

 

Bu profilimizde birçok arkadaşımız beğendiği için "Beğendi" olarak gözüküyor ama muhtemelen sizde bol bol "Davet Et" tuşu olan kişi olacak. Bu kişiler sayfamızdan haberdar olmayan kişiler. 

 

 

 

2) Burası kritik bir adım. Öncelikle arkadaşlarınızı gösteren listenin yanındaki kaydırma çubuğunu (scrollbar) tüm arkadaşlarınız gözükür hale gelene kadar sonuna kadar aşağı çekin. Aksi takdirde sadece birkaç arkadaşınız davet edilecektir. Çok sayıda arkadaşınız varsa epey bir aşağı inmeniz gerekebilir. Ancak nihayetinde bitecektir. Bunu yapmanın kolay bir yolu farenizin ortasında top varsa ona tuş gibi bastıktan sonra, farenizi bir miktar aşağı çekip otomatik olarak kaymasını beklemektir. İkinci bir yöntem bu alanda boş bir yere tıkladıktan sonra klavyenizdeki "Page Down" tuşuna basılı tutmaktır. Ancak geleneksel yöntemlerle de aşağı kadar inebilirsiniz. 

 

Çubuğun en aşağıda olduğundan emin olun.

 

 

 

3) Sonrasında klavyemizde 3 tuşa bir arada basacağız: CTRL+Shift+J  

 

 

 

4) Çıkan kutucuğa şunu yapıştırdıktan sonra ve Enter'a basınız:

 

 

javascript:var inputs = document.getElementsByClassName('uiButton _1sm');

for(var i=0; i

inputs[i].click();

}

 

 

 

 

Bunu yapıp Enter'a bastıktan sonra bilgisayarınız birkaç saniyeliğine donabilir. Bu kod çalışarak Davet Et tuşlarına tek tek bastığı için. 8-10 saniyeden uzun sürmeyecektir birçok kişi için; eğer çok sayıda arkadaşınız varsa belki biraz daha uzun sürebilir.

 

Destekleriniz için çok teşekkürler!

 

Hazırlayan: ÇMB (Evrim Ağacı)

 

Oğlum Bi' Bas Git!

1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim