Evrim Ağacı'nda Yeni Bir İsim Daha!

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Ekibimiz hızla büyümeye, uzman yazar kadromuz giderek genişlemeye devam ediyor! 

Aramıza son katılan isim, kök hücre ve kanser araştırmalarında uzmanlaşan ve Tıbbi Genetik alanında çalışmalar yürüten Turan Tufan! Kendisi, Evrim Ağacı dahilinde, daha üst düzey okurlarımıza yönelik olarak makale analizleri yapıp yayınlayacak ve okurlarımızın akademik bilgilere daha kolay erişimini sağlamayı hedefleyecektir.

2006-2010 yılları arasında Çukurova Üniversitesi Biyoloji Bölümü'nde okuyan Turan, 2011 senesinde ABD'de Tıbbi Biyoloji ve Genetik yüksek lisansını tamamlamıştır. Şu anda, Macaristan'da bulunan Hayvan Biyoteknoloji Laboratuvarı'nda transgenik deneyler ve kök hücre araştırmaları amacıyla ziyaretçi araştırmacı olarak bulunmaktadır. Kısa bir süre içerisinde yine ABD'de doktoraya başlayacaktır.

İlgi alanları arasında kanser, kök hücre, moleküler biyoloji ve genetik, transgenik deneyler ve genetik programlama bulunmaktadır. Daha çok kanser ve kök hücre çalışmaları üzerine yazılar yazacaktır.

Yaptığı makale analizleri ve çevirileri sayesinde, bilim dünyasında olan bitenlerden birinci elden haberdar olma şansınız olacaktır diye düşünüyoruz. Bu sayede, Türkiye halkındaki geniş akademik bilgi boşluğunu bir nebze olsun azaltmayı hedefleyeceğiz. Elbette akademinin dili ağır olabilse de, Turan Tufan yazılarında bu dili olabildiğince yumuşatarak size aktarmaya çalışacaktır.

Umuyoruz yeni ekip arkadaşımız size katkı sağlayacaktır.

Aramıza hoşgeldin Turan Tufan! 

Bir yazının daha sonuna geldik. Ancak yeni bir şeyler öğrenmeye devam etmek isterseniz, sizin için seçtiğimiz şu videomuza göz atabilirsiniz:

En Çok İzlenen Son Videomuz Abone Ol Rastgele

Hastalıkta ve Sağlıkta: Mitokondri

Evrimin Gücü: Evrimsel Tıp

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder