Evrim Ağacı, Milyoner'deki 60.000 TL'lik Hatayı Tespit Etti!

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Evrim Ağacı olarak, geçen sene Milyoner yarışmasında yapılan bir hatayı aynı gün tespit etmiş, ertesi gün analizini yapmış ve yayınlamıştık. Hata mağduruna da ulaşmayı başarmış, dava açmaları halinde bilimsel verilerin net bir biçimde arkasında olacağını izah etmiştik:

http://evrimagaci.org/fotograf/44/3147/

Aradan aylar geçtikten sonra, sanıyoruz ki dava açmaya karar vermiş (ya da süreçlerden ötürü ancak açılabilmiş):

http://www.haber365.com/Haber/Milyonerde_Hatali_Soruya_Tazminat_Video/51/

Siz de bu tip halka açık yayınlarda hata tespit edecek olursanız, tarafımıza iletin. Değerlendirir, insanımızın hakkını aramasına destek olmak için elimizden geleni yaparız. 

Sevgilerle.

 

Teşekkür: Mert Dm

Ayı ve Kaplan Yavruları

Hayatın Kimyası

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim