Evrim Ağacı Bağış Kutusu Açıldı!

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Evrim Ağacı, bilimsel çalışmalarını yürütürken birçok gideri oluyor (ulaşım, salon kiralama, internet sitesi masrafları, etkinlik ikramları, vb.) ve bugüne kadar bunların büyük bir kısmını katılım ücretleri aracılığıyla veya doğrudan kendi cebimizden ödedik ve ödemeye de devam edeceğiz. Zaman zaman üniversitelerden ya da ESEB gibi uluslararası kuruluşlardan aldığımız desteklerle daha kapsamlı etkinliklere imza atmış olsak da, bu süreçte genelde bu kurumlardan aldığımız desteklerden daha fazla harcamamız oldu ve yine cebimizden harcamak zorunda kaldık.

Bilim için buna değer, hiçbir sıkıntı yok. Ancak düşündük ki, madem ki 400.000'e yakın bireyi olan kocaman bir aileyiz, neden ortak bir "destek havuzu"muz olmasın? Acil bir durumda para gerektiğinde, ya da bir etkinliğin normalde olacağından daha güzel olmasını sağlayamak istediğimizde, bu havuza neden başvurmayalım? Bugüne kadar aydınlanma yolunda hep birlik ve bütünlük çağrısında bulunduk, neden bu konuda da birlik olmayalım dedik. İyi mi yaptık, kötü mü bilemiyoruz, takdir sizin. Ancak maddi güç olmadan, bu devirde hiçbir şeyin kolay yürümediği de bir gerçek.

Bu sebeple, bu destek havuzunu dilediğiniz gibi doldurabileceğimizi düşündük. Kimi okurumuz 10 sent gönderir, kimisi 1 dolar, kimisi 10 dolar, bizim için hepsi çok kıymetli. Ancak tek ricamız, eğer ki hak edildiğini düşünüyorsanız ve bize, kendi bütçenize zarar vermeden destek olmak istiyorsanız, sitemizdeki herhangi bir içeriğe giderek, sağ taraftaki "Bağış" butonuna tıklayarak dilediğiniz kadar miktarda bağışta bulunmanızdır. Bunun için tek yapmanız gereken bir Paypal hesabı açmak (ücretsizdir) ve bunu bankanızla ilişkilendirmek (tamamen güvenilirdir). Tamamı 1 dakikayı aşmayacak bir süreçtir.

Şimdilik resmi bir organizasyon olmadığımız ve tamamen gönüllülerden oluşan bir çalışma yürüttüğümüz için, bağışları kurucumuz Çağrı Mert Bakırcı'nın PayPal hesabında biriktirmekteyiz. İlerleyen zamanda dernekleşme çalışmaları başlattığımızda (ki bunlar için de bütçeye ve desteğe ihtiyacımız olacak), resmi bir havuzda bunları toplayabileceğiz. Şimdilik bu süreci iyi niyete dayandırmak zorundayız. Ancak tamamen iyi niyetle ve gönüllü olarak içerik üreten bir ekip olarak, tamamen iyi niyetli ve gönüllü bir şekilde bağış yapan okurlarımız için bunun bir sorun olacağını düşünmüyoruz. Yine de şeffaflık ve dürüstlük adına belirtmek istedik.

Bu yazımızda ok ile gösterdiğimiz yerde olduğu gibi, herhangi bir içeriğimizde bu bağış kutucuğunu görebilirsiniz. Örneğin aşağıdaki gibi herhangi bir içeriğe tıklayarak, sağ tarafta bu butonu görebilirsiniz:

http://evrimagaci.org/makale/398/

Biz, sizlerle güçlüyüz!

Çok teşekkürler!

Einstein ile Bir Sohbet...

Graham Bell ve Patent

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler
  • Anasayfa
  • Gece Modu

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim