Gece Modu

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Evrim Ağacı olarak sizlere her zaman en doğru, güvenilir, isabetli, hatalarından arındırılmış bilgileri ulaştırmaya çalışıyoruz, bunu birçok okurumuz bugüne kadar fark etmiştir ve desteklerinizi iletirken bu güveninizi iletmekten geri durmadığınız için çok teşekkürler. Ancak bilmenizi isteriz ki (aslında bildiğinizi de biliyoruz) bizler de insanız, kimi zaman öyle değilmişiz gibi gelse de. Evrim Ağacı için birçok insanın bu tür bir işe vere(bile)ceğinden kat kat fazla emek koyuyoruz, bu hem yorulmamıza, hem de paylaşımların sayısı ve içeriği arttılça hataya düşebilme olasılığımızın artmasına neden oluyor. Bu hataların önüne geçmek için bütün çabamızı ortaya koyduğumuzu biliniz.

Bir diğer nokta da, bilimin tek bir doğrusunun olmamasıdır. Evrim Ağacı okurları olarak ortalama bilimseverlerin üzerinde bir seviyedesiniz ve biz de akademik eğitimimiz ve sahadaki deneyimimizi kullanarak sizlere layık içerikler sunmaya (ve bu sırada kendimizi de geliştirmeye) uğraşıyoruz. Akademide ve bilimin derinliklerinde ilerledikçe, daha noktalara, daha fazla bilinmeyenlere, daha taze araştırmalara girilmesi gerekiyor. Bu noktada, çeşitli bilim ekollerinin takip edilmesi gerekiyor ve biz de akademisyen adayları olarak bu ekollerden bazılarını takip ediyoruz, kendi deneyimlerimizle doğruluğuna güvendiğimiz yaklaşımları destekliyoruz, kendi çabalarımızla yeni sentezler yaratmaya çalışıyoruz. Çünkü sandığınızın aksine, bir Facebook grubu bile uzun vadede bilime yön verebilir, yeni ekollerin doğmasına, yeni fikirlerin üretilmesine vesile olabilir. Sizlerle biz, bir bütün olarak, Evrim Ağacı ailesi olarak bunu başarabiliriz.

Süreçte yanlış anlaşılmaların, olası bilgi hatalarının (her şeyi tamamen bilmiyoruz ve bilemeyiz de, sadece araştırmaya üşenmeyen insanlarız), anlatım bozukluğundan doğan hataların ve benzeri hataların önüne geçebilmenin en iyi yollarının, şeffaflık, güvenilirlik ve hepsinden önemlisi iletişim kanallarının açık olması olduğunu düşünüyoruz. Bu sebeple, lütfen içeriğimizde, anlattıklarımızda, çevirilerimizde, makalelerimizde, fotoğraflarımızda, videolarımızda ve herhangi bir konuda hatamızı tespit ederseniz bize iletmekten çekinmeyiniz! Tabii ki bunu saygı ve sevgi sınırları içerisinde yapabilirsek, faydalı bir ürün ortaya koyabiliriz. Aksi takdirde, saygısızlık gördüğümüzde emin olun her şeyi alttan alıp, bize ve emeklerimize hakaret eden, küçümseyen, aşağılayan, hiçe sayan yorumlara ve sözde-eleştirilere geçit vermeyeceğimizi, gerekli yanıtları ve önlemleri üreteceğimizi biliniz. İnsan olduğumuzu tekrar hatırlatıyoruz. Öte yandan yapıcı olan her eleştiriyi, içeriği ve konusu önemli olmaksızın tek tek inceliyor, analiz ediyor, değerlendiriyoruz. Tabii ki her eleştiriyi ve geribildirimi yerinde, geçerli, gerekli bulmak zorunda değiliz; ancak sanıyoruz ki bugüne kadar aldığımız eleştirilerin ve geribildirimlerin yaklaşık %80'den fazlasını yapıcı bularak kendimizi geliştirmek için kullandık, dolayısıyla işe yaradığını biliniz. 

İletişim kanalları demişken, bize binbir yolla ulaşabilirsiniz. İletişim kanallarının açıklığı bu yüzden önemli diyoruz ve bu amaçla elimizden gelen her yeni kanalı sitemize ve sayfamıza ekliyoruz, açık bırakıyoruz:

1) E-posta: [email protected]

2) EvrimAğacı.org Bize Ulaşın Formu

3) EvrimAğacı.org Geribildirim Formu (sitemizdeki her sayfada/içerikte/paylaşımda, ekranın sağ tarafında görebilirsiniz)

4) Facebook Özel Mesaj: Aşırı yoğunluk nedeniyle çoğu zaman kapalıdır; ancak aralıklarla buradan da ulaşma imkanınız var.

5) Facebook Duvar ve Yorumlar: Hemen her paylaşımımızın altındaki yorumları tek tek okuyor ve gözden geçiriyoruz.

 

Hatta ikincil iletişim yolları olarak:

6) BİYOGEN sitesi, Facebook sayfası, duvarları, yorum kanalları

7) Evrim Ağacı YouTube Kanalı

8) Yaşam Ağacı Dergisi Facebook Sayfası

9) Twitter (çok yoğun kullanmamaktayız)

 

Lütfen bize ulaşmaktan ve fikirlerinizi iletmekten, hatalarımızı göstermekten çekinmeyiniz.

Biz, (fotoğrafta da gösterildiği gibi) hep birlikte güçlüyüz! 

En içten sevgi ve saygılarımızla,

Bu İçerik Size Ne Hissettirdi?
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

Evrim Ağacı'na her ay sadece 1 kahve ısmarlayarak destek olmak ister misiniz?

Şu iki siteden birini kullanarak şimdi destek olabilirsiniz:

kreosus.com/evrimagaci | patreon.com/evrimagaci

Çıktı Bilgisi: Bu sayfa, Evrim Ağacı yazdırma aracı kullanılarak 20/09/2019 15:58:34 tarihinde oluşturulmuştur. Evrim Ağacı'ndaki içeriklerin tamamı, birden fazla editör tarafından, durmaksızın elden geçirilmekte, güncellenmekte ve geliştirilmektedir. Dolayısıyla bu çıktının alındığı tarihten sonra yapılan güncellemeleri görmek ve bu içeriğin en güncel halini okumak için lütfen şu adrese gidiniz: https://evrimagaci.org/s/2229

İçerik Kullanım İzinleri: Evrim Ağacı'ndaki yazılı içerikler orijinallerine hiçbir şekilde dokunulmadığı müddetçe izin alınmaksızın paylaşılabilir, kopyalanabilir, yapıştırılabilir, çoğaltılabilir, basılabilir, dağıtılabilir, yayılabilir, alıntılanabilir. Ancak bu içeriklerin hiçbiri izin alınmaksızın değiştirilemez ve değiştirilmiş halleri Evrim Ağacı'na aitmiş gibi sunulamaz. Benzer şekilde, içeriklerin hiçbiri, söz konusu içeriğin açıkça belirtilmiş yazarlarından ve Evrim Ağacı'ndan başkasına aitmiş gibi sunulamaz. Bu sayfa izin alınmaksızın düzenlenemez, Evrim Ağacı logosu, yazar/editör bilgileri ve içeriğin diğer kısımları izin alınmaksızın değiştirilemez veya kaldırılamaz.

Soru Sorun!
Öğrenmeye Devam Edin!
Evrim Ağacı %100 okur destekli bir bilim platformudur. Maddi destekte bulunarak Türkiye'de modern bilimin gelişmesine güç katmak ister misiniz?
Destek Ol
Gizle
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bana bilime düşman bir hükümetle yönetilen bir ulus gösterin, ben de size sağlık, gelir ve güvenlik bakımından başarısız bir ülke göstereyim.”
Neil deGrasse Tyson
Geri Bildirim Gönder