Eşkiya Robot

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Ticari amaçlarla kullanılan ilk bilgisayar olan UNIVAC I'in 7200 kilogramdan fazla kütleye sahip olduğunu biliyor muydunuz? Bu bilgisayar, 7.5 metreye 15 metrelik bir odaya sığabilecek şekilde tasarlanmıştı. Toplamda 5200 vakum tüpü kullanarak çalışan bilgisayar, 1970'lere kadar maaş hesaplamak ve diğer işler için kullanımda kaldı.

Farklı Gezegenlerdeki Yağmurlar

Uzay Boşluğunda Bir Yerlerde...

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim