Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Kitap

Resimli Türkiye Florası Cilt 1

Yazarlar: Erkuter Leblebici, Necmi Aksoy, Serdar Gökhan Şenol
Tüm Reklamları Kapat

Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi

Sayfa Sayısı 784
ISBN-10 6053322202
ISBN-13 9786053322207
Boyutları 21 x 29,5 cm
Son Baskı Tarihi 2022-12-01
Cilt Ciltli
Yazar Hakkında
Kolektif bir çalışmadır. Editör Kuruluyla, yazarlarıyla, ressamlarıyla ve çeşitli paydaşlarıyla oluşan bir üründür.
Özet
Türkiye Florası 2 kere yazılmıştı. İlkini İsviçreli Botanikçi Boissier Latince olarak, İkincisini İngiliz Botanikçi Davis İngilizce olarak Türkiye bitkileri hakkında bilgilere ışık tutmuşlardı. Şimdi sıra Türk Botanikçilerine geldi, halihazırda kendini yıllardır uluslararası saflarda geliştiren botanikçilerimiz kollarını sıvadı ve Türkiye Florasını Türkçe olarak yazmaya baş koydular. Gereklilik olarak hem kendi insanımızın diliyle yazmak hedeflendi hem de her tür için sanatsal bitki çizimleri planlandı. Tüm ciltler bittiğinde tüm floramızı kapsayan her bitki çiziminin bilimsel metodlara uygun olarak çizildiği ve bilgilerinin yer aldığı uluslararası İlk Flora olma özelliği taşıyacak. Hem Tür Tanıtımları için hem de Bitki Çizimleri için özel editör kurulu bulunmaktadır. Kadrosu geniş bir projedir; birçok botanikçi, ressam bir araya gelerek yapmaktadır. İlk cilt Türkiye Florasını okumak için gerekli botanik okuryazarlığı sağlayacak düzeyde bilgiler vermektedir ve bitkilerin dünyasını bilimsel anlamda da okumayı geliştirmektedir. İkinci ciltle beraber Tayin anahtarı ve Flora (Bitki Listesi) başlamaktadır. Ek olarak, Ege Üniversitesinden Prof. Dr. Hasan Yıldırım hocamızın, Türkiye Florası hakkında bilgiler verdiği bir video linkini de bırakmak isterim.
Türkiye Florası 2 kere yazılmıştı. İlkini İsviçreli Botanikçi Boissier Latince olarak, İkincisini İngiliz Botanikçi Davis İngilizce olarak Türkiye bitkileri hakkında bilgilere ışık tutmuşlardı. Şimdi sıra Türk Botanikçilerine geldi, halihazırda kendini yıllardır uluslararası saflarda geliştiren botanikçilerimiz kollarını sıvadı ve Türkiye Florasını ... Daha fazla göster

Kişiler

Editör Adil Güner Ali Kandemir Yusuf Menemen Daha Fazla Göster
Yazar Erkuter Leblebici Necmi Aksoy Serdar Gökhan Şenol Daha Fazla Göster
Bu Eseri Raporla
Fatih Oğulcan KAYA Eseri Ekleyen
0
Tavsiye Yaz
Tavsiyeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla Tavsiye Göster
Resimli Türkiye Florası Cilt 1
0
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Gönder
Ekle
Soru Sor
Geri Bildirim Gönder
ve seni takip ediyor
Evrim Ağacı Uygulamasını
İndir
Chromium Tabanlı Mobil Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
İlk birkaç girişinizde zaten tarayıcınız size uygulamamızı indirmeyi önerecek. Önerideki tuşa tıklayarak uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu öneriyi, yukarıdaki videoda görebilirsiniz. Eğer bu öneri artık gözükmüyorsa, Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Chromium Tabanlı Masaüstü Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
Yeni uygulamamızı kurmak için tarayıcı çubuğundaki kurulum tuşuna tıklayın. "Yükle" (Install) tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. Dilerseniz, Evrim Ağacı İleri Web Uygulaması'nı görev çubuğunuza sabitleyin. Uygulama logosuna sağ tıklayıp, "Görev Çubuğuna Sabitle" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer bu seçenek gözükmüyorsa, tarayıcının Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Safari Mobil Uygulama
Sırasıyla Paylaş -> Ana Ekrana Ekle -> Ekle tuşlarına basarak yeni mobil uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu basamakları görmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın

Önizleme
Görseli Kaydet
Sıfırla
Vazgeç
Ara

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close