E-Radyatör ile Isının!

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Google veya IBM gibi şirketlerin sahip olduğu dev bilgisayar ağları çevreye büyük miktarda ısı yayar. Bu “artık” ısıdan faydalanmak isteyen Nerdalize adlı bir şirket, sıcak su kullanmak yerine bir bilgisayar ağına bağlı olduğu için bilgi işlem gücüyle ısı yayan “e-radyatör”leri evlere yerleştirerek, hem evlerin ücretsiz ısınmasını hem de karbon salınımının azaltılmasını hedefliyor. Şu anda, Hollanda’da beş ev bu şekilde ısınıyor. 

Öküzün Boynuzları Üzerindeki Dünya

En Sağlıklı Uyuma Pozisyonları: Uyku Pozisyonları ile İlgili Doğrular ve Yanlışlar

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim