Embriyoda Kafatası Kaynaşması

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Lennart Nilsson tarafından çekilen bu harika fotoğrafta, 9 haftalık bir bebeğin kafatası plakalarının birleştiği noktalarda yoğunlaşan kan damarları gözüküyor. Kafatasımızı oluşturan plakalar yaklaşık 8-9 haftalıkken oluşmaya başlar ve önce kıkırdak dokulu olan, sonradan kemikleşen bu yapıların kaynaşması doğumdan sonrasına kadar devam eder.

Kaynak: Daily Anatomy

3 Boyutlu Yazıcılar Kullanarak Canlı Hücrelerden Doğal Boyutlarda Kulak, Kas ve Kemik Dokusu Üretimi!

Krebs Döngüsü ve Bisiklet

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder