Edison Elektrikli Işıkları

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Bu tabela, ABD Tarım Bakanlığı'nın eski çalışanlarından Phil Shull'un büyükbabasına 1900'lerin başından kalmış ve onun tarafından saklanmış bir uyarı tabelasıdır. Tabelada aynen şunlar yazmaktadır:

"Bu oda, Edison elektrikli ışıkları ile donatılmıştır. Lütfen ışığı kibritle yakmaya çalışmayınız. Basitçe, kapının yanındaki duvarda bulunan anahtarı çevirin. Elektrik kullanımı sağlığa hiçbir şekilde zararlı değildir ve uyku sağlığını da hiçbir şekilde etkilemez."

Görülebileceği gibi her yeni teknoloji, tutucu tepkilerle karşılaşmıştır ve bundan sonra da her daim karşılaşacaktır. Birçok insan yenilikten ve yeniliğin getirdiklerinden korkar. Bu korkunun, en azından şüphenin bir miktarı sağlıklı olsa da, belli bir noktadan sonra yersiz korkaklığa ve ilerleme düşmanlığına dönüşebilir. İşte o çizginin nereye çekileceği büyük önem taşımaktadır.

 

Kaynak: Steve Savage

Güneş Sistemi'ndeki Atmosferler

Büyük Memelilerin Evcilleştirilmesi: İnsanın Diğer Hayvanlar Üzerindeki Yapay Seçilimi

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim