Dünya'nın Dönüşünden Ötürü Yıldızların Hareketi

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Dünya, kendi etrafında 23 saat 56 dakikada tamamlar. Kendi etrafındaki bu dönüşü sırasında, göreceli olarak tüm Evren Dünya'nın etrafında dönüyormuş gibi gözükür. Bilimden uzak insanların ve düşünüş biçimlerinin basit hatalara düşmeleri ve Dünya'yı her şeyin merkezinde sanmaları bu yüzdendir. Bu kişiler Ay'da, Uranüs'te veya Andromeda Galaksisi'nde olsalardı, aynı Evren'in yine kendi etraflarında döndüğünü iddia edeceklerdi.

Görselde fotoğrafçı, fotoğraf makinesini sabitleyerek, uzun pozlama özelliği sayesinde Dünya'nın dönüşü sırasında, birkaç saatlik bekleme sonucu yıldızların nasıl yer değiştirdiğini kaydetmiş. Bize de izlemek düşüyor...

Yer: Hetzdorf, Almanya

Fotoğraf: Christoph Schaarschmidt

Parçalı Güneş Tutulması

Ahtapot Vantuzları...

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim