Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Şili-Polinezya bölgesinde bulunan Easter Adası'ndaki "Rapa Nui insanları tarafından" 1250-1500 yılları arasında yapılan ve Moai adı verilen monolitik eserler ile İngiltere'nin Wiltshire bölgesinde yaklaşık MÖ 2500 civarında "Britanyalı insanlar tarafından" yapılan Stonehenge birleştirildiğinde, milenyumun sırrı ortaya çıkıyor! 

Uzaylılar, evrenin hız sınırı olan ışık hızında bile seyahat edecek olsalar asırlarca yolculuk yapmaları gereken mesafeleri kat ederek Dünya'ya gelip, gezegenimiz içerisine bir insan figürü gömdüler! Çünkü siz Dünya'dakinden binlerce kat müthiş bir teknolojiye sahip olup, uzay-zaman düzlemini bükerek solucan deliklerinden seyahat edebilecek kadar ileri düzeyde olup, minik insancıklarla kaplı yeni bir gezegeni ziyaret etseniz, başka ne yaparsınız ki? Elbette bulduğunuz taşları kayaları üst üste koyup piramitler inşa eder ya da gezegene bir insan figürü sıkıştırırsınız! Yoksa temasa falan geçecek haliniz yok ya? Hatta tüm bu muazzam teknoloji ve muhtemelen kat kat ileri zekanıza rağmen, size göre karınca zekasında kalan varlıklarla temasa geçmek yerine, her yıl yerden ve atmosfer etrafından gökyüzünü ve Dünya'yı an an tarayan kameralardan, birbirinden bağımsız onlarca ülkenin astrofizikçilerinden, bu konuda uzman olan istisnasız herkesden kusursuz bir itinayla kaçınıp, hiçbirine katiyen yakalanmayıp, sadece gece kör vaktinde sarhoş olup memleketi kurtaran ergen gruplarına, günümüzde herkesin cebinde 20 MP kameralı telefonlar varken şans eseri her seferinde elinde sadece yarım megapiksel kamera olan gençlere ve kafası iyi Amerikan çiftçilerine kendinizi gösterirsiniz değil mi? Sonuçta o kadar yoldan gelmişsiniz, bu sayılanlardan daha iyi muhattap mı olur? Daha o kadar yoldan gelecek teknolojiye sahip olup da uzay gemisini bir türlü Dünya'ya adamakıllı indiremediğinizden ve her seferinde ne hikmetse ya ABD'nin askeri bölgelerine, çöllerine ya da Rusya'nın soğuktan devreleri donmuş insanlarının yaşadığı kuzey bölgelerine çakılmanızdan bahsetmiyoruz bile! Öyle New York'muş, İstanbul'muş buralara araç düşürmek yok! O kadar zekisiniz sonuçta, aracı indiremiyor olabilirsiniz belki ama en azından düşeceğiniz yeri nokta atışı belirleyebilecek durumdasınızdır herhalde, değil mi?

Her neyse, bu kadar sıradan bilimsel gerçekleri zaten biliyorsunuzdur, biz asıl gerçeğe dönelim: Bu müthiş uzaylı soyunun Dünya'daki denemeleri, maalesef evlerinde yaptıkları hesaplarına uymadı ve insan figürünü gezegene sığdıramadılar. Bu sebeple figürün kafa kısmı Rapa Nui'de, ayakları ise Stonehenge'den taştı. Ama nasılsa insanlar bunun sebebini açıklayamazlar diye düşünüp, bozuntuya vermeden hemen kaçtılar! Sadece birkaç süperzeka uzay alimi, bunların uzaylılar tarafından yapılan devasa bir insan figürünün kalıntıları olduğunu anladı; ancak gizli uzay-karşıtı lobinin propagandaları sebebiyle kimse onlara inanmadı. Aslında bu da uzaylıların bir planıydı: kendilerini gizlemek için uzay-karşıtı lobi yarattılar! Dahiyane değil mi? Sadece ortalamanın üzerinde zekaya sahip olanlar bu gerçekleri görebilirler! İnanmıyorsanız da saygı duyun!

Evet, böylece bir sır perdesi daha Evrim Ağacı tarafından aydınlatılmış oldu! Çok mantıklı çünkü bizce bu! İşte belgeleriyle, ispatlarıyla ortaya koyuyoruz!

Şaka bir yana, Stonehenge'in insanlar tarafından nasıl kolayca yapılabileceğine dair evrimagaci.org/video/27/166">şu videomuzu izleyebilirsiniz. 

 

Not: Evrim Ağacı'nı tam olarak tanımayan okurlarımız için, bu yazımız eğlencelik yazılmıştır. Dünya üzerindeki tüm mimari eserler, elbette ki insanlar tarafından yapılmıştır. Tıpkı Dünya üzerindeki doğal eserlerin, doğa tarafından yapılmış olması gibi...

Evrim Ağacı'na her ay sadece 1 kahve ısmarlayarak destek olmak ister misiniz?

Şu iki siteden birini kullanarak şimdi destek olabilirsiniz:

kreosus.com/evrimagaci | patreon.com/evrimagaci

Öğrenmeye Devam Edin!
Evrim Ağacı %100 okur destekli bir bilim platformudur. Maddi destekte bulunarak Türkiye'de modern bilimin gelişmesine güç katmak ister misiniz?
Destek Ol
Gizle

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder