Doğanın En İyi Anneleri: Deniz Keneleri

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

image

Bu fotoğrafta gördüğünüz sıradan bir denizkabuklusu olarak görünebilir; ancak doğadaki en iyi annelerle ilgili bir liste yapılacak olsa, kolaylıkla 1. sırayı alır. Neden mi? 

İlk olarak bu hayvanlar "hayal kırıklıklarına" karşı inanılmaz dayanıklıdırlar. Bir erkek tarafından çiftleşecekleri kaya oyuğuna çekilirler ama bir de ne görsün! Kendisiyle birlikte aynı erkek tarafından tavlanmış, çoktan çiftleşmiş ve hatta hamile kalmış onlarca dişi oradadır! Hepsi de, kendisi gibi aynı taktiklerle "tavlanmış" dişilerdir. 

Bu, listede 1 numaraya almak açısından sizin için yeterli değil mi? Bir de şunu duyun: Yüzlerce, kimi zaman binlerce yavru, doğuma hazır olduklarında, dışarıya çıkacak bir delik bulamazlar ve mecburen... Annelerinin vücudunu yiyerek ve deşerek dışarıya çıkarlar. Böylece anneleri, yavruların doğumu sırasında yavrular için yemek olur. 

Kesinlikle, Dünya'nın en feci doğumudur.

Kaynak: Animal4u

Doğanın En İyi Anneleri: Ahtapot

Ağaç Kanguruları

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder