Deniz Aslanları ve Müzik

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Normalde deniz aslanları pek de müzikal canlılar olarak bilinmezler. Ancak 4 yaşındaki "Ronan", bunu değiştirecek gibi gözüküyor. Santa Cruz'daki Kaliforniya Üniversitesi'ndeki araştırmacılar tarafından incelenen Ronan, karmaşık müzik ritmlerine kafasını tam uyumlu bir biçimde sallayarak eşlik edebiliyor.

Bu araştırmanın sonuçları, ritmik ve mimik vokalizasyonlar tutarak müziği takip edebilen hayvanların sandığımızdan daha yaygın olduğunu gösterebilir.

Aşağıdan Ronan'ın bir videosunu izleyebilirsiniz.

 

Kaynak: Science Is Awesome

13 Nisan 2013 Kuantum Fiziği Kursu Anket Sonuçları

Brian Greene

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim