Deniz Aslanları ve Müzik

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Normalde deniz aslanları pek de müzikal canlılar olarak bilinmezler. Ancak 4 yaşındaki "Ronan", bunu değiştirecek gibi gözüküyor. Santa Cruz'daki Kaliforniya Üniversitesi'ndeki araştırmacılar tarafından incelenen Ronan, karmaşık müzik ritmlerine kafasını tam uyumlu bir biçimde sallayarak eşlik edebiliyor.

Bu araştırmanın sonuçları, ritmik ve mimik vokalizasyonlar tutarak müziği takip edebilen hayvanların sandığımızdan daha yaygın olduğunu gösterebilir.

Aşağıdan Ronan'ın bir videosunu izleyebilirsiniz.

 

Kaynak: Science Is Awesome

Bir yazının daha sonuna geldik. Ancak yeni bir şeyler öğrenmeye devam etmek isterseniz, sizin için seçtiğimiz şu videomuza göz atabilirsiniz:

En Çok İzlenen Son Videomuz Abone Ol Rastgele

13 Nisan 2013 Kuantum Fiziği Kursu Anket Sonuçları

Brian Greene

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder