Çöpler ve Dalgalar - Ömer Hayyam

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

"Deniz, deniz olduğu için dalgalanır; 

Ama çöpe sor, hep onun içindir dalgalar."

Ömer Hayyam (Pers matematikçi, astronom, filozof, şair, tüm zamanların en etkili bilim insanlarından biri; mekanik, geometri, mineraloji ve astronomi araştırmacısı)

 

Ömer Hayyam ve Douglas Adams'dan güzel ikili olur mu? Buyrunuz efendim... Büyük şair ve düşünür Ömer Hayyam'dan 2 mısra, büyük bilimkurgu yazarı Douglas Adams'dan evrimagaci.org/fotograf/57/1315">onu tamamlayan bir metin... 

Üzerinde kafa yormayı size bırakıyoruz...

T. rex: Sürüngenlerin Tiranını Yakından Tanıyın!

Bir Zamanlar Hepimiz Gençtik... Bilim İnsanları da Öyle!

Yazar

Katkı Sağlayanlar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Editör

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim