Çocukların Dişleri ve Kafatasları

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Süt dişleri henüz dökülmemiş bir çocuğun kafatası ve dişleri fotoğraftaki gibi gözükür. Asıl dişler alttan geldikçe üstteki süt dişleri dökülür. Evrimsel sürecin kalıntılarından biri olan, daha geniş çenelerimizin olduğu dönemlerden kalma 20 yaş dişleri ise ya hiç çıkmaz ya da genellikle sorunlu bir şekilde çıkar.

20 yaş dişleri ve evrimle ilgili daha fazla bilgi almak için buradaki makalemizi okuyabilirsiniz.

Kaynak: sfschafer

Bir yazının daha sonuna geldik. Ancak yeni bir şeyler öğrenmeye devam etmek isterseniz, sizin için seçtiğimiz şu videomuza göz atabilirsiniz:

En Çok İzlenen Son Videomuz Abone Ol Rastgele

Dişi Yunuslar Vajinalarıyla İstenmeyen Gebelikleri Önleyebiliyor!

Çoklu Etkileşimli Evrenler Teorisi, Kuantum Mekaniği'nin Anormalliklerini Açıklayabilir!

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder