Çita: Davetsiz Misafir

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

image

Bu muhteşem fotoğraflar için başlık pek doğru olmadı, farkındayız. Zira orada "beklenmedik misafir" olan çitalar değil, elbette ki insanlar. Ancak yine de konuyu yeterince iyi anlattığını düşünüyoruz.

Tanzanya'da yaptığı bir safari sırasında Avustralyalı fotoğrafçı Bobby-Jo Clow, hiç beklemediği kadar yakından bir çitayla tanışma imkanı buldu. Çektiği bu kareler, tüm Dünya'daki vahşiyaşam severleri epey kıskandıracak düzeyde. Jipin tepesine çıkan çita öyle gözükmese bile, hala oldukça ufak bir yavru olduğu için herhangi bir tehlike oluşturmadı. Ancak ikinci karede fotoğraflarının çekilmesinden pek hoşlanmamışa benziyor.

Fotoğraf: Bobby-Jo Clow

 

Kaynak: AmazingWorld

Kuantum Işınlama Teknolojisinde Rekor Kırıldı!

Evrim Teorisi'nin Bilim Camiasındaki Kabulü, Hiç de Kavgasız Değildi!

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder