Canlıların X-Işıması Altında Görüntüleri

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Dr. Arie van't Riet, Utrecht Üniversitesi'nde görev alan bir tıp hekimidir. Spesifik olarak radyoloji üzerine uzmanlaşmıştır. Bir arkadaşının ricası üzerine bir çizimin X-ışını taramalı görüntüsünü çeken Riet, oldukça estetik olduğunu fark ederek bazı fotoğraflar çekmeye başlamıştır. Bu fotoğrafta da bir ağaca tırmanmakta olan bir maymunun X-ışını taramalı fotoğrafı görünmektedir. Bazı diğer fotoğrafları şu şekildedir:

Laleler...

 

Kurbağa ve zambaklar...

 

Medinilla cinsi bitkiler ve sürüngenler...

 

Vahşi doğada bulunan bazı çiçekler...

 

Alaca baykuş...

 

Bitkiler arasında yaşayan iguanalar...

 

Tavuk...

 

Kedi...

 

Vatoz...

 

Strilicia türü bir bitkiye tırmanan bukalemun...

 

Salyangozlar...

 

Balık...

 

Fotoğraflar: Dr. Arie van't Riet

Şehri Yutarcasına Yuvarlanan Bulutlar!

Kuarklar Dünyasındaki Yeni Bir Keşif Her Şeyi Değiştirebilir!

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler
  • Anasayfa
  • Gece Modu

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim