Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

image

Bu fotoğraf 12 Mayıs 2013'te Memphis Hayvanat Bahçesi'nde yeni bir bonobo yavrusunun doğumu üzerine çekildi. Fotoğraftakiler anne Kiri ve yavrusu. Babanın adı ise Mofana. Bu, o hayvanat bahçesindeki 2. başarılı bonobo yavrusu doğumu, bu sebeple bakıcıları son derece heyecanlı olduklarını söylüyorlar.

Ne yazık ki bonoboların ciddi anlamda yardıma ihtiyaçları var, çünkü bu en yakın kuzenlerimizin yaşam alanlarını hızla yok ediyoruz. Bu sebeple, yaşam alanları kurtarılana kadar doğal yaşam parklarında korunmaları büyük önem arz ediyor. 

Evrim Ağacı'na her ay sadece 1 kahve ısmarlayarak destek olmak ister misiniz?

Şu iki siteden birini kullanarak şimdi destek olabilirsiniz:

kreosus.com/evrimagaci | patreon.com/evrimagaci

Öğrenmeye Devam Edin!
Evrim Ağacı %100 okur destekli bir bilim platformudur. Maddi destekte bulunarak Türkiye'de modern bilimin gelişmesine güç katmak ister misiniz?
Destek Ol
Gizle

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder