Gece Modu

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Sigaranın zararlarıyla ilgili şu yazımızı ve bu görselimizi yayınladığımızda sigara içen okurlarımızdan olumlu/olumsuz çeşitli tepkiler almıştık. Hiçbir okurumuzun sigara içmemesi gerektiği ve bunun hem kendileri, hem insanlık için faydalı olacağı fikrimizin halen sonuna kadar arkasındayız. Ne var ki bu defaki paylaşımımız, illa sigara içmek isteyen okurlarımıza yönelik...

"Greenbutts" adıyla üretilen bu sigara izmaritleri doğada, doğal yollarla 1 ay kadar kısa sürede çözünüyor ve böylece normalde 15 yıl civarında sürebilecek bir çevre kirliliğinin önüne geçilmiş oluyor (normal izmaritler doğada 15 yılda yok olmaktadır). Ancak bu zaten daha önce çeşitli sigara üreticilerinin attığı bir adımdı, bu açıdan pek bir yenilik yok. Henüz güvenilir kaynaklarca doğrulayamamış olsak da, bu yeni icatta ise izmaritlerin sadece biyoçözünür olması hedeflenmiyor, aynı zamanda içerisine yerleştirilecek olan tohumlar aracılığıyla da yeşil doğaya destek olunması hedeflenmektedir.

Elbette bu tanıtımı yaparak hiç kimseyi sigara içmeye teşvik etmek istemiyoruz; zira biliniz ki etrafı yeşillendirmenin sigara izmaritlerinden çok daha etkili, hızlı ve binlerce kat daha sağlıklı yolları var. Ancak eğer ki ileride bu icat tutar ve yaygınlaşırsa, umuyoruz ki en azından bu şekilde bir katkı sağlanabilecektir.

Bu arada belirtmeliyiz ki, yukarıdaki görseldeki ikinci kısımda görülen yeni filizler, Photoshop programıyla görüntüye sonradan eklenmiş, mantığı açıklamak adına reklam amaçlı tasarlanmıştır.

 

Kaynak: IFLS

Bu İçerik Size Ne Hissettirdi?
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

Evrim Ağacı'na her ay sadece 1 kahve ısmarlayarak destek olmak ister misiniz?

Şu iki siteden birini kullanarak şimdi destek olabilirsiniz:

kreosus.com/evrimagaci | patreon.com/evrimagaci

Çıktı Bilgisi: Bu sayfa, Evrim Ağacı yazdırma aracı kullanılarak 17/09/2019 18:35:52 tarihinde oluşturulmuştur. Evrim Ağacı'ndaki içeriklerin tamamı, birden fazla editör tarafından, durmaksızın elden geçirilmekte, güncellenmekte ve geliştirilmektedir. Dolayısıyla bu çıktının alındığı tarihten sonra yapılan güncellemeleri görmek ve bu içeriğin en güncel halini okumak için lütfen şu adrese gidiniz: https://evrimagaci.org/s/1306

İçerik Kullanım İzinleri: Evrim Ağacı'ndaki yazılı içerikler orijinallerine hiçbir şekilde dokunulmadığı müddetçe izin alınmaksızın paylaşılabilir, kopyalanabilir, yapıştırılabilir, çoğaltılabilir, basılabilir, dağıtılabilir, yayılabilir, alıntılanabilir. Ancak bu içeriklerin hiçbiri izin alınmaksızın değiştirilemez ve değiştirilmiş halleri Evrim Ağacı'na aitmiş gibi sunulamaz. Benzer şekilde, içeriklerin hiçbiri, söz konusu içeriğin açıkça belirtilmiş yazarlarından ve Evrim Ağacı'ndan başkasına aitmiş gibi sunulamaz. Bu sayfa izin alınmaksızın düzenlenemez, Evrim Ağacı logosu, yazar/editör bilgileri ve içeriğin diğer kısımları izin alınmaksızın değiştirilemez veya kaldırılamaz.

Soru Sorun!
Öğrenmeye Devam Edin!
Evrim Ağacı %100 okur destekli bir bilim platformudur. Maddi destekte bulunarak Türkiye'de modern bilimin gelişmesine güç katmak ister misiniz?
Destek Ol
Gizle
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Hayır, bilimimiz bir illüzyon değildir. İllüzyon olan, bize bilimin veremeyeceğini bir başka yerde bulabileceğimizi sanmaktır.”
Sigmund Freud
Geri Bildirim Gönder