Bir Roket Kalkışının Uçaktan Fotoğrafı

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Fotoğraf, uzay aracı Atlantis'in (NASA'nın STS-115 numaralı görevinin) Florida'daki Kennedy Uzay Merkezi'nden 9 Eylül 2006'daki kalkışının, uçaktan çekilmiş bir fotoğrafıdır. Bazı kaynaklar fotoğrafın Uluslararası Uzay İstasyonu'ndan çekildiğini iddia etseler de, bu hatalıdır. Uluslararası Uzay İstasyonu, bu fotoğraftaki yükseklikten çok daha fazla yüksektedir ve bu şekilde net bir görüntü yakalaması imkansızdır. Bu fotoğraf, yine NASA'ya ait olan NASA/JSC WB-57 tipi yüksek irtifa araştırma uçağı tarafından çekilmiştir.

 

Kaynak: snopes

Erkek Eşcinselliğine Etki Edebilecek Gen Grupları Bulundu; Ancak Araştırma Nihai Kanıt Sunamıyor!

Brontosaurus Geri Döndü!

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder