''Bir Arada Büyütülen Şempanze ve Bebek'' Videosu Arkasındaki Müzik Bulundu!
''Bir Arada Büyütülen Şempanze ve Bebek'' Videosu Arkasındaki Müzik Bulundu!

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Sonunda, evrimagaci.org/fotograf/73/7348">"Şempanze ve Bebeği Bir Arada Büyütmek: Hangisi Hangisine Benzer?" başlıklı paylaşımımızda verdiğimiz videonun arka plan müziğini tespit ettik!

"Bunun için özel paylaşım mı olur!" diye düşünüyor olabilirsiniz. Öyle demeyin, aylardır kaç okurumuzla birlikte yaptığımız arama ve tarama çalışmaları sonuçsuz döndü. Liberya'nın bilmem ne gölündeki bakterinin kaçmısındaki proteinlerin nasıl evrimleştiğine dair makaleleri bulabiliyoruz; ancak bu paylaşımımız arkasında çalan müziği bir türlü tespit edemedik. Aylar boyunca! Aslında 1 kere bulduk; ancak sonra paylaşmayı unuttuk. Malum, isim uzun olunca, unuttuk. Sonra tekrar kayıplara karıştı. Kaç okurun emeği, kaç Shazam araması, kaç YouTube taraması var bu tespitin arkasında, bilemezsiniz!

Neyse ki bu dertlerden bizi kurtaran, sevgili okurumuz Evren Denktaş oldu! 

Evet, sonunda açıklıyoruz: videoda çalan şarkı "Go! Save The Hostages!" isimli grubun "You Call Me Monkey, I Make You Cry" isimli eseridir. Aşağıdan dinlenebilir:

 

Teşekkür: Evren Denktaş

Kaka, Ekseriyetle Önemli...

Sınav Stresi...

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder