Bilimi Basitleştirmek...

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Her şey olabildiğince basitleştirilmelidir. Ancak ondan daha fazla değil...

Albert Einstein

 

Evrim Ağacı olarak, bilimi okurlarımız için her zaman, elimizden geldiğince ve olabildiğince sadeleştirmeye çalışıyoruz.

Ancak olabileceğinden daha fazlası değil... 

Çünkü bilim, her ne kadar herkesin deneyimleyebileceği, dahil olabileceği, uğraşabileceği, üzerine kafa yorabileceği, hatta uzmanlaşabileceği bir çalışma tipi olsa da, "her babayiğidin harcı" da değil. Çünkü her zaman basit değil. Ve her insan, karmaşık ve anlaşılması güç kavramlarla uğraşmak konusunda eşit derecede sabırlı, istekli ve meraklı da değil.

Dolayısıyla, her insan bilim insanı olmak zorunda değil elbette. Herkes bilimden anlamak, onu takdir etmek zorunda değil. Ancak eğer ki bu yazıyı okumak üzere teknolojiyi kullanıyorsanız, arabalara binip uçaklarla seyahat ediyorsanız, hastalandığınızda hastaneye gidiyor, ilaç alıyorsanız, sanıyoruz bilime bir nebze saygı duyma "sorumluluğunuz" vardır diyebiliriz. 

Bilim, bu kadarını hak ediyor.

Gerçekten... 

Sevgiler.

 

Görsel: İG

Bir yazının daha sonuna geldik. Ancak yeni bir şeyler öğrenmeye devam etmek isterseniz, sizin için seçtiğimiz şu videomuza göz atabilirsiniz:

En Çok İzlenen Son Videomuz Abone Ol Rastgele

Uzaylılar ve Kuzenlerin Hadleri...

Goril Anne ve Yavrusu

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder