Bilim ve Sanatı Bir Arada Götürmek

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Bilimden de, sanattan da anlamak kadar büyük bir lütuf muhtemelen çok az kişinin erişebildiği bir insanlık düzeyidir. Ekibimiz içerisinde böyle insanlar olduğunu bilmek bizler için onur ve mutluluk vericidir. Bu çizim, Evrim Ağacı'nın kurucularından olan, şu anda Vitaliter isimli biyoloji firmasının başında bulunan Babür Erdem'e aittir. 

Sanat ve bilim gerçekten de birbirinden ayırması güç unsurlar; zira ikisi de kişinin etrafımızda süregelen olay ve olgulara bakış açısını değiştirme gücüne sahip. Bu nedenle toplumlar için "bir kuşun iki kanadı" olarak tanımlanmaktadır bilim ile sanat... Bu nedenle toplumumuzda hem bilimi, hem de sanatı özgürce yeşertmeli ve büyük küçük herkese ulaştırmaya çalışmalıyız.

 

Çizim: BE

6 Milyar Yıl Sonra Gökyüzü...

Çocuklarınıza Astronomiyi Sevdirin!

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim