Bu yazı, Evrim Ağacı'na ait, özgün bir içeriktir. Konu akışı, anlatım ve detaylar, Evrim Ağacı yazarı/yazarları tarafından hazırlanmış ve/veya derlenmiştir. Bu içerik için kullanılan kaynaklar, yazının sonunda gösterilmiştir. Bu içerik, diğer tüm içeriklerimiz gibi, İçerik Kullanım İzinleri'ne tabidir.

Evrim Ağacı'nın en önemli yapıtaşı tartışmasız bir şekilde bütün içeriklerimizi bilim dallarına göre ayıran ve bu bilim dallarını, gerçekten de devasa bir ağacın dalları şeklinde gösteren Bilim Ağacı'dır. Bilim Ağacı, sürekli olarak güncellenmekte ve geliştirilmektedir. 

Bilim Ağacı'na erişmek çok kolay! Anasayfa menüsündeki Bilim Ağacı sekmesine tıklayarak bu ağaca erişebilir, farklı bilim dallarını birbiriyle akrabalık ilişkisi çerçevesinde görüntüleyebilir ve dilediğiniz alanlardaki yazılarımızı okuyarak bilgilerinizi geliştirebilirsiniz.
Bilim Ağacı'na erişmek çok kolay! Anasayfa menüsündeki Bilim Ağacı sekmesine tıklayarak bu ağaca erişebilir, farklı bilim dallarını birbiriyle akrabalık ilişkisi çerçevesinde görüntüleyebilir ve dilediğiniz alanlardaki yazılarımızı okuyarak bilgilerinizi geliştirebilirsiniz.
Evrim Ağacı

Bilim Ağacı'na şimdi erişmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Bilim Ağacı Nedir?

Bilim Ağacı sistemi, alışageldiğimiz "menü stili" içerik görüntüleme sistemlerinin ötesine geçerek, bilimi bir bütün olarak, dallara ve alt-dallara ayrılmış dev bir ağaç şeklinde görmenizi mümkün kılıyor! Bu yenilikçi yaklaşım sayesinde, bilim dallarının birbiriyle ilişkisini görmeniz, daha önce varlığından bile haberdar olmadığınız yepyeni bilim sahalarını keşfetmeniz, farklı alanlardaki eksiklerinizi kapatarak, bilimi bir bütün olarak kavramanız mümkün olacak. Evrim Ağacı olarak, Türkiye'nin en kapsamlı bilim arşivini üretmek için gece gündüz çalışmaktayız ve Bilim Ağacı, bu ürünleri kapsamlı olarak ilişkilendirip, siz okurlarımızla buluşturabilmemizin en etkili yöntemi!

Bilim Ağacı üzerindeki dallanma noktalarına tıklayarak ağacı genişletebilir, kategorilerin yanındaki sayılara bakarak o alanda kaç içerik hazırladığımızı görebilir, dilediğiniz kategorinin üzerine tıklayarak o konudaki tüm içeriklerimizi bir bütün olarak görüp, okumaya başlayabilirsiniz.

Bilim Ağacı, aynı zamanda eski Makale Arşivi'mizin de yerini almaktadır. Okurlarımızın fazlasıyla beğendiğini bildiğimiz Makale Arşivi'miz, "liste tarzı" bir yapıya sahipti. Bu nedenle, tüm içeriklerimizi bir bütün olarak yansıtmayı başaramamaktaydı ve her yeni içeriğimizle güncelliğini daha da yitirmekteydi. Bilim Ağacı sistemimiz ise, biz yeni içerikler hazırladıkça anlık olarak güncellenmektedir. Bilim Ağacı projemiz tamamlandıktan sonra, "Makale Arşivi" değil ama; içeriklerimizi hangi sırada okumanızı tavsiye ettiğimiz, otomatik güncellenebilen yepyeni bir sistemi de devreye sokacağız. O zamana kadar siz değerli okurlarımıza tavsiyemiz, bilimin ilginizi çeken dallarını Bilim Ağacı üzerinden incelemenizdir.

Bilim Ağacı, aktif olarak geliştirilmekte olan bir Evrim Ağacı projesidir. 2010'dan bu yana ülkemize kazandırdığımız 7000 civarındaki içeriğimizin tamamı henüz Bilim Ağacı'ndaki yerini almamıştır. Dolayısıyla boş, detaylandırılmamış, eksik ve/veya hatalı kategoriler görebileceğiniz gibi, aralıklarla Bilim Ağacı'nın dallarının değiştiğini de görebilirsiniz.

Eğer Bilim Ağacı'nın geliştirilmesine katkı sağlamak isterseniz, sağ alt köşedeki geri bildirim tuşunu kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

Sayfayı Sürükleyerek Dolaşma

Bilim Ağacı; farklı dal bağlantılarına tıklandıkça ekranınıza sığamayacak büyüklüğe erişebilecek bir ağaç olduğu için, bu sayfada daha rahat hareket edebilmeniz için sayfa "sürüklenebilir yapıda" hazırlanmıştır. Herhangi bir yere tıklayıp, farenizi sürükleyerek sayfada gezinebilirsiniz.

Evrim Ağacı'na her ay sadece 1 kahve ısmarlayarak destek olmak ister misiniz?

Şu iki siteden birini kullanarak şimdi destek olabilirsiniz:

kreosus.com/evrimagaci | patreon.com/evrimagaci

Öğrenmeye Devam Edin!
Evrim Ağacı %100 okur destekli bir bilim platformudur. Maddi destekte bulunarak Türkiye'de modern bilimin gelişmesine güç katmak ister misiniz?
Destek Ol
Gizle

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder