Beynin Yüzde 10'u...

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Bir diğer yazımızda Lucy filminin afişini eleştirerek beynimizin yüzde onunu kullandığımıza dair miti aşağıda yeniden verdiğimiz 2 yazımızla çürütmüştük. Ancak ne kadar yazarsak yazalım, mitin saçmalığını bu muhteşem karikatürden daha güzel izah edemezdik. Yine de o yazılarımızı görmek için:

1) Makale: Beynimizin Yüzde 10'unu Mu Kullanıyoruz?

2) Mit: Beynimizin Yüzde 10'unu Mu Kullanıyoruz? 

Teşekkür: Mert Dm

Neden Bir Mağara Adamı Gibi Görünmüyoruz?

Kontrollü Miktarlarda Alkol İçmek Beyin Hücrelerini Öldürür Mü?

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder