Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

"Büyük bir evrenin, küçük bir gezegenindeyiz. Ve şuan canlılığın olduğu bilinen tek gezegen oluşumuz bizi bu büyük evren de değerli kılıyor.

Peki bu değer sadece canlı oluşumuzdan mı kaynaklanıyor? Hayır, bugün 'Bu evrende biz de varız!' diyebiliyorsak bunun arkasındaki müthiş
süreç ile; ilk öncül hücreler, günümüz insanlarına kadar büyük bir değişim ve başkalaşım süreci geçirmiş; bunun oluşumunda en büyük görev, doğa'nın en iyi mühendisi olan Evrim mekanizmasına düşmüştür.

Bu gezegenin en büyük özelliği ilk sürüngenlerden ilk memelilere, ilk iki ayakla koşabilen primat türlerinden ilk av aletleri kulanan türlere, kâh çetin soğuk iklimlerde kâh kavurucu çöl sıcaklarında evrimleşerek, evreni ve doğayı anlamaya çalışan canlıları türetmiştir.

Evrim saatin tik takları gibi durmadan devam eder, bize sadece bu muhteşem doğa olayını gözlemlemek kalır..."

Berkant Duman (İstanbul Üniversitesi Biyoloji Bölümü)


Yasal Uyarı: Evrim Ağacı, bahsi geçen şahsın ismini ve fotoğrafını kullanma iznine sahiptir. İzinsiz olarak kullanılamaz.

Evrim Ağacı'na her ay sadece 1 kahve ısmarlayarak destek olmak ister misiniz?

Şu iki siteden birini kullanarak şimdi destek olabilirsiniz:

kreosus.com/evrimagaci | patreon.com/evrimagaci

Öğrenmeye Devam Edin!
Evrim Ağacı %100 okur destekli bir bilim platformudur. Maddi destekte bulunarak Türkiye'de modern bilimin gelişmesine güç katmak ister misiniz?
Destek Ol
Gizle

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder