Başlangıcından Günümüze Evren

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

İzlemek İçin: https://youtu.be/bNA2q5w8IvU

Bu muhteşem animasyonda, birkaç sene öncesinin verilerine göre 13.7 milyar yaşındaki Evren'imizin (günümüzde 13.82 milyar yaşında olduğunu biliyoruz) başlangıcından bugününe kadar yaşanan bazı olayları izleyeceğiz.

Videonun orijinalinde Stephen Hawking (ismi videoda hatalı yazılmıştır) arka planda bir konuşma yapıyor; fakat çok anlaşılır olmadığı ve altyazılandıracak olursak animasyonun kendisini izlemeyi zorlaştıracağı için bunu kaldırıp Mirage isimli hoş bir müzik ekledik. :) Böylece sizlerin Evren'in içerisindeki bu harika yolculuğu daha eğlenceli ve etkileyici bir şekilde geçirmenizi hedefledik. 

Arkanıza yaslanın ve içerisinde bir toz zerresi bile olmadığımız Evren'imizi yakından tanıyın. :)

Teşekkür: Sena Betül Erdemir

Müzik: Mirage (İndirmek İçin: http://goo.gl/F5CQmp) 

***

Yeni videolarımıza ve Evrim Ağacı ile yan oluşumlarının düzenli harcamalarına maddi destekte bulunmak için Patreon üzerinden bizi destekleyebilirsiniz: http://www.patreon.com/evrimagaci

Patreon'un nasıl çalıştığını merak ediyorsanız veya nasıl kullanacağınızdan emin değilseniz: http://www.evrimagaci.org/fotograf/48/7230

Patreon kullanımının video anlatımı için: https://youtu.be/yU0VT4Bt7RM

Paypal üzerinden destek olmak için: http://www.evrimagaci.org/fotograf/48/4105

IBAN kullanarak bir banka aracılığıyla bağışta bulunmak isterseniz, gerekli bilgileri edinmek için lütfen [email protected] adresinden bize ulaşınız.

***

İzlemek İçin: https://youtu.be/bNA2q5w8IvU

Tavuklarda Kafa Stabilizasyonu ve Dinozorlarla Evrimsel Akrabalık

Teorilere Dair Sizin Söylediğiniz, İnsanların Duyduğu...

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder