Ay, Venüs, Jüpiter ve Jüpiter'in Uyduları Tek Karede!

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Jüpiter-Venüs Yaklaşması denen bu olay, aslında oldukça sık yaşansa da, bazı özel durumları gözlemek için onlarca yıl beklemeniz gerekebilir! Örneğin, bu yakınlaşmanın en boyutu olan "dokunma" (appulse) olayı, gök cisimlerinin gökyüzünde birbirine minimum yaklaşma düzeyine gelmesi (veya ona çok yakın bir düzeye gelmesi) demektir. Bu olay en son 27 Ağustos 2016'da yaşanmıştır. Bir sonraki ise... Kasım 2065'te yaşanacaktır...

Kaynak: Space

Kas Çalışanların İdolü Olan Sığır: Belçika Mavisi

Bilim Dersi, Doğada İşlenir!

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim