AutoCAD Öncesi Mimarlık Çizimleri

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

AutoCAD, Autodesk firması tarafından 1982 yılından beri mühendis ve mimarların en yaygın olarak kullandığı 2 ve 3 boyutlu teknik çizim bilgisayar yazılımlarından birisidir. Yazılım, 2010 yılından beri mobil ve bulut bilişim uygulamalarına da geçiş yapmıştır. Ancak mühendisler ve mimarlar ne yazık ki bu muhteşem teknolojilere her zaman sahip değillerdi. Örneğin, bundan birkaç on sene önce dev çizim kağıtları üzerinde el çizimleriyle çalışmak zorundalardı. Elbette her teknoloji bize çok şeyler kattığı gibi, bir şeyleri de götürmektedir. Eminiz eski "babadan kalma" yöntemleri övecek birçok uzman aramızda bulunacaktır. Yine de bu teknolojilerin ne kadar önemli çığırlar açtığı düşünülecek olursa, bilim ve teknolojinin kıymeti bir kez daha anlaşılabilecektir.

Bakteri Hücrelerinin Aslında Dünya'nın En Küçük ''Gözleri'' Olduğu Keşfedildi!

Nuri Bilge Ceylan ve Belgesel

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder