Arp 273: Galaksilerden Bir Gül...

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

NASA/ESA'nın Hubble Teleskobu tarafından çekilen bu fotoğrafta, Arp 273 isimli bir galaksi etkileşim grubu gözüküyor. Bu galaksilerden büyük olanı UGC 1810. Hemen alt tarafta bulunan UGC 1813'ün yarattığı kütleçekim nedeniyle sarmallarından birisi, tıpkı bir gülü andıracak şekilde dışarı doğru açılmış. Oluşumun üst kısmında görülen parlak mavi noktacıklar ise aşırı parlak ve sıcak olan genç mavi yıldızlar...

Kaynak: Space Telescope

Anneler: Hiçbir Babanın Veremeyeceğini Verenler...

Apollo 15'ten Dünya...

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder