Appaloosa: Amerikan Mini Atı

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Bu fotoğrafta gördüğünüz, Appaloosa olarak da bilinen Amerikan Mini Atı yavrusu. Aslen bu at soyu benekli desenleriyle meşhurdurlar ve hepsi bu şekilde minik değildir. Appaloosa soy hattından olan atlar, bu isimlerini yerli Amerikalıların yaşadığı Nez  Perce bölgesindeki Paloosa Nehri'nden almaktadır. Eşit olarak dağılmayan vücut noktaları, leoparların desenlerini andırmaktadır ve genellikle gözler, boyun, anüs ve üreme organları etrafında görülürler. Bunun haricinde bu atlar çizgili ayakları ve göz akı olarak da bilinen sklera bölgesinin beyaz olmasıyla da bilinirler. Bu atların yetişkinleri 430-570 kilogram arasında değişir ve 142-163 santimetreye kadar uzarlar. 

 

Kaynak: Wikipedia

Kanımızdaki ''Seri Katiller'': T Hücreleri ve Katliamın Anlık Görüntüleri

Thomas Edison (1911)

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim