Apollo 15'ten Dünya...

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

ABD'nin Ay'a 9. insanlı uçuşu olan ve 4. kez ayak basmalarını sağlayan Apollo 15 uçuşu sırasında astronot Alfred Worden tarafından çekilen Dünya fotoğrafı... Nefes kesici, çünkü bu fotoğrafta alışık olduğumuzun aksine Dünya odakta değil. Pozlama süresi ve bulunulan açı sayesinde Dünya karanlık gözükürken, arkadaki yıldızlar görülebiliyor. Normalde Dünya ve Ay fotoğraflarında neden yıldızları göremediğimizi öğrenmek için evrimagaci.org/fotograf/35/6409">buraya tıklayabilirsiniz.

Arp 273: Galaksilerden Bir Gül...

Soy Hattı Çökmesi: Her Nesilde Ata Sayısı 2 Katına Çıkıyorsa, 30 Nesil Önce Her Birimizin 1 Milyar Atası Nasıl Olabilir?

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim