Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Site Adı: We Choose The Moon

John F. Kennedy Başkanlık Müzesi ve Kütüphanesi tarafından hazırlanan bu harika sitede, ilk defa Ay'a ayak basan insanoğlunun 1970'li yıllarda bu zorlu mücadele için yaptıkları ve görevin adımları, fotoğraflar, videolar ve animasyonlarla hayata döndürülüyor. Siz de sitede görevin 11 önemli adımını tek tek takip ederek, insanların Ay'a ilk defa nasıl ulaştığını bizzat deneyimleyebilirsiniz. 

Buraya tıklayarak, tarih içerisinde Ay'a yönelik olarak yapılan tüm uçuşları ve denemeleri inceleyebilirsiniz.

 

Hazırlayan: ÇMB

Teşekkür: Berkant Duman

Evrim Ağacı'na her ay sadece 1 kahve ısmarlayarak destek olmak ister misiniz?

Şu iki siteden birini kullanarak şimdi destek olabilirsiniz:

kreosus.com/evrimagaci | patreon.com/evrimagaci

Öğrenmeye Devam Edin!
Evrim Ağacı %100 okur destekli bir bilim platformudur. Maddi destekte bulunarak Türkiye'de modern bilimin gelişmesine güç katmak ister misiniz?
Destek Ol
Gizle

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder