Apollo 11 Görevinin Adımları

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Site Adı: We Choose The Moon

John F. Kennedy Başkanlık Müzesi ve Kütüphanesi tarafından hazırlanan bu harika sitede, ilk defa Ay'a ayak basan insanoğlunun 1970'li yıllarda bu zorlu mücadele için yaptıkları ve görevin adımları, fotoğraflar, videolar ve animasyonlarla hayata döndürülüyor. Siz de sitede görevin 11 önemli adımını tek tek takip ederek, insanların Ay'a ilk defa nasıl ulaştığını bizzat deneyimleyebilirsiniz. 

Buraya tıklayarak, tarih içerisinde Ay'a yönelik olarak yapılan tüm uçuşları ve denemeleri inceleyebilirsiniz.

 

Hazırlayan: ÇMB

Teşekkür: Berkant Duman

Bilim İnsanları Işın Kılıcı Yapmanın Bir Yolunu Buldu!

Azza Abdel Hamid Faiad

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim