Antik Yunan Eserlerinden Anlamak...

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Her ne kadar küfürlü bir karikatür olsa da, cidden bir düşünün... Şu anda yaşadığınız şehir her neyse, muhtemelen 1000 sene, 10.000 sene sonra ondan geriye sadece kalıntılar kalacak. Eğer insanlar o zamana kadar varlıklarını korumayı başarmış olabilirlerse, belki sizin evinizden geriye kalanlar, dönemin "arkeologları" tarafından kazılacak ve çıkarılacak.

Bu durum, insana şu soruyu sorduruyor: Arkamda gerçekten bulunmaya değer herhangi bir şey bırakıyor muyum? Eğer arkeologlar, benden geriye kalanları çıkardıklarında orada olsam, gururla, göğsümü gere gere "Evet, bu benim eserim!" diyebileceğim herhangi bir şey var mı?

Bu soru, insana geriye kalan ömründe çok daha faydalı işler yaptırabilir.

Bizden söylemesi... 

Uzman Doktor vs. Satılmış Doktor

Kimya Hakkında... (Walter White)

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim