Anakondalar ve Boyutları

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Dalgıç, Amazon Nehri'nin dibinde yüzen anakondalardan birini inceliyor... Anakondalar, özellikle de Eunectes murinus türü her ne kadar Dünya'nın en "uzun" yılanı sanılsa da, aslında bu doğru değildir. Anakonda, Dünya'nın boy, çap ve ağırlık üçlüsü göz önüne alındığında en "büyük" yılanıdır; ancak en uzun yılanlar pitonlardır. Ortalama bir E. murinus 5 metreye ve 100 kilograma kadar büyüyebilir. Dahası, her anakonda da böylesine devasa değildir. Örneğin Sarı Anakonda olarak bilinen Eunectes notaeus en fazla 3-4 metre boya ulaşır. Bu, halen devasa bir yılandır; ancak genel olarak "yılanlar" arasında sıradan sayılabilir.

Kaynaklar ve İleri Okuma:

  1. Pinterest
  2. LiveScience

Eğer Merkür Güneş'e Daha Yakınsa Nasıl Oluyor da Venüs Daha Sıcak Olabiliyor?

Tamamen Vegan Olmak Çevreye Sanıldığı Kadar Faydalı Değil!

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim