Altın Küt Burunlu Maymunlar

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Altın Küt Burunlu Maymunlar (Rhinopithecus roxellana)

Türün siyahımsı-gri omuzları, üst kolları, sırtı, kafa kılları ve kuyruğu bulunur. Sırt bölgesi daha uzun bir gümüş renkli kıl katmanıyla kaplıdır. Erkeklerde, kafanın kenarları, alın, boyun ve üreme organlarının bulunduğu kısımlar renk olarak daha parlaktır ve altın rengindedir, ismi de buradan gelir. Dişiler genel olarak erkeklere benzerler ancak kafa ve üst bölgeler daha kahverengimsi siyahtır. İsimlerinden anlaşılabileceği gibi burunları küttür.

Türe ait bazı diğer görseller şu şekilde:

 

 

 

Not: Bu yazı Arkive adresinden çevrilmiştir.

Google Bilim Fuarı Tamamlandı! Elif Birinciler Arasında Yer Aldı!

Dev Kaplumbağalar Neden Çok Uzun Yaşarlar?

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim