Albino Tavuskuşu

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Her ne kadar tavuskuşu alımlı renkleri ve parlaklığıyla meşhur olsa da, bu, onun da evrimsel süreçte oluşan mutasyonların ve genetik kombinasyonların azizliğine uğramayacağı anlamına gelmiyor ne yazık ki. Üstelik bu beyaz hali bizim gözümüze "peri masalından çıkmış gibi" gelse de, hayatta kalma ve üreme şansını büyük oranda düşürüyor. Yani bu hastalık, eğer ki vahşi hayatta olsaydı çok büyük ihtimalle soyunun yok olmasına neden olacaktı...

Albino tavuskuşlarına ait bazı diğer görseller ise şu şekilde:

 

Teşekkür: M. Cem Yaşar

Kaynak: Bored Panda

Saç Kalınlıklarındaki Fark...

Baron Tırtılı

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler
  • Anasayfa
  • Gece Modu

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim