Ağaçları Destekleyen Reklam Panosu İçin Kesilen Ağaç...

Ağaçları Destekleyen Reklam Panosu İçin Kesilen Ağaç...

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Brezilya’nın Rio Preto kentinden dün yayınlanan bir fotoğraf, ülkede sosyal medyayı salladı. Bir gün içinde  binlerce defa paylaşılan fotoğraf, büyük bir ağaç kesildikten sonra yerine birkaç reklam panosunun dikildiğini gözler önüne seriyordu. Fakat insanların tepkisini çeken şey reklam panolarından birindeki fotoğraftı. Çünkü dev gibi bir ağacın kesilmesinin ardından yerine getirilen panoda bir çocuk, bir ağaca sarılıyordu! Hem de bu olanlar Brezilya’da Dia da Arvore yani ‘Ağaçlar Günü’ olarak kutlandığı gün yaşanmıştı. Zaten reklam panosundaki fotoğrafının ağaç ve çocuklar temalı olmasının sebebi de buydu. Bir ağacın kesilerek, doğa ve insan aklıyla alay edercesine böyle birşeyin yapılması hem de bunun uluslararası dev bir şirket tarafından yapılması büyük tepki çekti.

Diario Web adlı internet sitesinde yayınlanan habere göre yaşananların ardından hem billbord şirketi hem de  sigorta şirketi yazılı olarak basın açıklaması yaptı. İki şirket de kendisini savundu. Sigorta şirketi söz konusu ağaçtan haberlerinin bile olmadığını açıkladı. Bu defa gözler billbord şirketine çevrildi. Aşırı büyüyen ağacın yıkılma tehlikesinin olduğunu, arsa sahibinin başvurusu üzerine belediye çalışanları tarafından kesildiğini söyleyen şirket, panoyu bu olanların ardından oraya dikildiğini ve sigorta şirketinin kendilerine verdikleri fotoğrafı bütün şehre asmakla mükellef olduklarını belirterek yaşananları "sadece üzücü bir tesadüf" olarak yorumladı.

Ağaçlar günü için hazırlanan reklam fotoğrafında ağaca sarılmış çocuğun yanında ‘’kökleriniz geleceğinizin teminatıdır’’ yazıyor.

 

Kaynak: Sanat Karavanı

Öğrenmeye Devam Edin!
Tavsiyelerimiz

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder