ABD, Ay ve İnsanlığımızı Kutlamak...

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Benim için insanlık tarihindeki en ironik an, Başkan Richard M. Nixon’ın Apollo 11 ile Ay’a götürülen bir plak üzerine attığı imzadır. Plak üzerine şöyle yazmıştır:

“Tüm insanlık adına, barış içinde geliyoruz.”

Amerika Birleşik Devletleri bir yandan Güneydoğu Asya’daki ufak ülkeler üzerine toplamda 7.5 megaton bomba yağdırırken, bir yandan insanlığımızı kutluyorduk:

Üzerinde yaşam olmayan bir kayaya zarar vermeyeceğiz.

Carl Sagan

 

Kaynak: Goodreads

İnsan Kemik Yoğunluğunun Evrimsel Süreçte Azalması

Kuzey Kutbu, Dünya'nın Güney Manyetik Kutbu'dur!

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder