Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Şimdilik imkansız gözüküyor ama, ola ki bundan 3.5 milyar yıl sonra halen yok olmamış olursak, buna benzer bir görüntüyle karşılaşmamız çok olası. Güneş yavaş bir şekilde irileşip daha da sıcaklaşacak, Dünya'nın yüzeyi kıpkırmızı bir yansımaya dönüşüp, alev alacak ve adeta dağlar, Güneş'in sıcaklığı nedeniyle erimeye başlayacak! Bu noktada Güneş, Venüs ve Merkür'ü çoktan yutmuş olacak!

Bu görselse, aslen Gliese 876d gezegeninde gün doğumunu tasvir etmek için bir bilim sanatçısı olan Inga Nielsen tarafından çizildi. Hiç kimse Gliese 876d'in yüzeyinin neye benzediğini henüz bilmiyor; ancak sanatçıların bu çalışmaları, bize hayal gücümüzü tetikleyecek bazı olasılıklar sunuyor.

Kaynak: NASA APOD

Evrim Ağacı'na her ay sadece 1 kahve ısmarlayarak destek olmak ister misiniz?

Şu iki siteden birini kullanarak şimdi destek olabilirsiniz:

kreosus.com/evrimagaci | patreon.com/evrimagaci

Öğrenmeye Devam Edin!
Evrim Ağacı %100 okur destekli bir bilim platformudur. Maddi destekte bulunarak Türkiye'de modern bilimin gelişmesine güç katmak ister misiniz?
Destek Ol
Gizle

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder