3.5 Milyar Yıl Sonrasına Bir Bakış...

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Şimdilik imkansız gözüküyor ama, ola ki bundan 3.5 milyar yıl sonra halen yok olmamış olursak, buna benzer bir görüntüyle karşılaşmamız çok olası. Güneş yavaş bir şekilde irileşip daha da sıcaklaşacak, Dünya'nın yüzeyi kıpkırmızı bir yansımaya dönüşüp, alev alacak ve adeta dağlar, Güneş'in sıcaklığı nedeniyle erimeye başlayacak! Bu noktada Güneş, Venüs ve Merkür'ü çoktan yutmuş olacak!

Bu görselse, aslen Gliese 876d gezegeninde gün doğumunu tasvir etmek için bir bilim sanatçısı olan Inga Nielsen tarafından çizildi. Hiç kimse Gliese 876d'in yüzeyinin neye benzediğini henüz bilmiyor; ancak sanatçıların bu çalışmaları, bize hayal gücümüzü tetikleyecek bazı olasılıklar sunuyor.

Kaynak: NASA APOD

Olympus Mons: Güneş Sistemi'ndeki En Büyük Volkan

İnsanlığın Erken Dönem Cehaletine Korkusuzca Karşı Koymak...

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder