3 Boyutlu Yazıcı ile Üretilen Diş Fırçası

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Bir diş doktoru, olabilecek en iyi ağza oturma yapısını sağlayabilmek adına, bir hastasının 3 boyutlu fotoğrafını çekti. Sonrasında bu görüntüyü kullanarak, dişlerin bir kalıbını 3 boyutlu yazıcıyla üretti ve uçlarına ultra yumuşak saçaklar taktı. 

Kullanmak için, kalıbı olduğu gibi ısırıp, ağzınızda 15 defa sağa sola hareket ettirip, sürtüyorsunuz. Bu işlem sadece 6 saniye kadar sürüyor ve bu sürede, başka hiçbir işleme gerek kalmaksızın, dişlerini temizleniyor. 

Bu, uzun vadede toplamda yılda 55 saat süre kazandırıyor.

 

Kaynak: IFLS

Zararlı Mutasyonlar ile Yararlı Mutasyonların İlişkisi

Saçaklı Bitki Zıpzıpı

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder