29 Nisan 2014 Güneş Tutulması

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Bugün kısmi bir Güneş tutulması yaşanacak. Ne var ki ülkemizden görmek mümkün olmayacak. Hatta daha belirgin bilgi vermek gerekirse, Antarktika ve Avusturalya'nın bir kısmı hariç Dünya'nın hiçbir yerinden gözükmeyecek. 

Dolayısıyla geçtiğimiz sene Dünya'nın büyük bir kısmından görünmüş bir kısmi Güneş Tutulması'nın fotoğrafını paylaşmak istedik. Fotoğraf Mayıs 2013'te gerçekleşen tutulmayı gösteriyor.

Bu seneki tutulma 29 Nisan 2013'te Türkiye Saati İle sabah 08:00'de başlayacak. 

Türkiye'den de görülebilecek bir sonraki Güneş Tutulması 20 Mart 2015'te sabah saat 11:02'te başlayacak. Yine parçalı olarak gerçekleşecek olan tutulma, 13:04'te sonlanacak.

Kendi Evinizde Soğan Yetiştirin!

Dünya Yörüngesindeki Boş Astronot Kıyafeti!

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder