22 Yaşındaki Neil deGrasse Tyson

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Bu... Neil deGrasse Tyson! Günümüzün en önemli bilim insanlarından birisi. :) Ancak 1980 yılında, yani 22 yaşındaki bir gençken, sıradan bir üniversite öğrencisi değildi. Günümüzde ise NASA Ayrıcalıklı Hizmet Ödülü, Klopsteg Anı Ödülü, Amerikan Ulusal Bilim Akademisi Halkın İyiliği Ödülü gibi Dünya'nın en prestijli ödüllerine sahip, Hayden Gözlemevi'nin başkanlığını yürüten, tüm Dünyaca tanınan saygın bir bilim insanı...

Hani eğer ki 22 yaşındaysanız ve hayatınızın nereye gittiğini sorguluyorsanız...

Hala umut var. ;)

Sevgiler.

 

Not: Meraklıları için Tyson bu fotoğrafın çekildiği yıl olan 1980'de Harvard Üniversitesi Fizik Bölümü'nden yeni mezun olmuş, Austin'deki Texas Üniversitesi'nde Astronomi dalındaki yüksek lisansına yeni başlayacaktır.

Besinlerde Renk ve Boyut Geçişleri...

Hilal Dünya

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder