1991'den Bugüne Cep Telefonları...

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Fotoğraf, 1991 senesinde ABD'nin en büyük teknoloji marketlerinden biri olan RadioShack'in ürün tanıtım katalogunu göstermektedir. 1991'deki 1 ABD Doları (USD), günümüzde 1.72 USD'ye eşittir; dolayısıyla fiyatlarda da kayda değer bir fark yoktur. Dikkat edilecek olursa, o dönemde yalnızca arama yapmak için kullanılabilen cep telefonları 199 USD'ye satılmaktaydı. Şu anda birçok insanın cebinde bulunan telefonlar, bu katalogda gördüğümüz bütün ürünlerin özelliklerini tek başına içerisinde (az veya çok) taşımaktadır. 

Aradan sadece 24 sene geçti.

Bundan 24 sene sonra ceplerimizde neler taşıyacağız dersiniz?

Kafatası Şeklindeki Gül Bitkisi Gerçek Mi?

Üfürükçüler ve Medyumlar

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder