Darth Vader Eğrisi

Yazdır Darth Vader Eğrisi

Evrendeki her şeyi matematiksel olarak ifade etmenin bir yolu var, çünkü matematik dediğimiz bilim dili, evrende gördüğümüz unsurları ifade edebilmek amacıyla geliştirilmiş (daha doğrusu kendi doğal süreci içerisinde gelişmiş) bir dil. Günümüzde matematik olmaksızın bilimden bahsetmek neredeyse tamamen imkansızdır. Dolayısıyla matematiği uç sınırlarında kullanabilmek adına her geçen gün daha da güçlenen ve karmaşıklaşan (kullanım kolaylığı açısından ise basitleştirilmeye çalışılan) matematik programları geliştiriliyor. WolframAlpha da bunlar arasında en meşhur ve en güçlü olanlardan biri.

Program, sitesinden de deneyimleyebileceğiniz gibi, birçok unsuru matematiksel olarak çözüp analiz edebilecek bir yapıda. Üstelik oldukça eğlenceli unsurları da unutmamış. 

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, Star Wars hayranları için hazırlanan bir "Darth Vader Eğrisi" göreceksiniz. Bir diğer deyişle, 2 boyutlu düzlemde Darth Vader çiziminin matematiksel ifadesini göreceksiniz. Sanıyoruz epey ilginizi çekecektir. 

Darth Vader Eğrisi için buraya tıklayınız.

0 Yorum